10 hétköznapi helyzet, amikor hasznos a paracord karkötő
Murphy törvényei az élet számos helyzetére igaznak bizonyulnak, de vannak helyzetek, amiket könnyedén megoldhatunk, némi felkészültséggel. Pont egy karkötő segítene át azokon a hétköznapokon, amikor semmi nem akar összejönni? Igen, és elmondjuk hogyan!
Egy átlagos paracord karkötő 2-2,5m paracord zsinórt tartalmaz. Ez kényelmesen elfér a csuklónkon és divatos kiegészítője mindennapjainknak. De ne csak így tekintsünk rá, nézzünk 10 olyan helyzetet, amikor érdemes lehet akár feláldozni is karkötőnket és másnap újat készteni helyette.
10 dolog amire fel tudod használni a paracord karkötődet:
- Cipőfűző: Egy paracord karkötőben lévő zsinór hosszúsága legalább 250 cm. Ha cipőfűzőnk elszakad, könnyedén pótolhatjuk a nálunk lévő paracord zsinórral, hiszen egy félcipő cipőfűzője 70cm és egy bakancsba való cipőfűző is csak 120cm hosszú. Így könnyedén átfűzhetjük a pár mindkét cipőfűzőjét.
- Cipzárhúzó: Murphy szerint, ami elromolhat, az el is fog romlani, ráadásul a legrosszabbkor! Tehát a cipzárhúzó is bármikor elszakadhat, eltörhet. De, ez nem jelenthet problémát, ha egy kis darab paracord zsinórral helyettesítjük az alkatrészt. 10cm paracord, egy kis csomó és máris találékonyan megoldottuk ezt a gondot is.
- Csat: Általában, ahova csatot varrtak, oda zsinórt is lehet befűzni. Eltört a táskánk csatja? 15cm paracord bármikor megoldja ideiglenesen a problémánkat.
- Kötözés: Éppen le kell kötöznünk valamit és se zsinór, se gumipók nincs nálunk? Egy paracord karkötő szétbontva ilyenkor nagyon jól jön!
- Öv: Lepattant nadrággomb, vagy öltözőben hagyott öv? Ne nevezzünk be vele divatbemutatóra, de egy nagyobb égéstől gond nélkül megment a paracord zsinór!
- Fogóka: Sokat vásároltál? Vágja a szatyor a kezed? Ki sem kell bontanod a karkötődet, csak fűzd át a füleken és máris kényelmesebb, biztosabb fogásod van!
- Akasztó: Nincs fogas, csak egy rúd van a szekrényben, vagy egyetlen akasztó az összes ruhának? Semmi gond! Fűzd át a karkötődet a nadrágbújtatón, keresztbe rajta a pólót és készen is vagyunk! Máris nem kell a koszos szekrényaljra vagy a cipődre pakolni.
- Sörnyitó: Mindennel lehet sört nyitni, miért lenne a paracord kivétel? Probólkozz csak nyugodtan, de ha nem megy, egy következő cikkünkbe leírjuk miként kell!
- A nagyi befőttje: Legbelül tudod, hogy az étel akkor lenne a legtökéletesebb, ha ki tudnád nyitni azt a befőttet. Vizezd be kicsit a karkötőt és fogd a fedél köré, majd próbáld ismét nyitni! A fonat mindkét irányban jó tapadást fog biztosítani.
- Simán zsinór: Vannak dolgok amiket nem kell túlgodnolni. Zsinór kell és kész! Szétcsúszik a vasalódeszka? Vagy nem bírja a sok ruhát a szárító állvány? Pont eltört a bringalámpa rögzítője? Kötözd fel vagy össze, hiszen van nálad paracord!
Hasznos? Hasznos!
Ez 10 közönséges, hétköznapi példa volt arra, hogy milyen problémákkal szembesülhetünk nap, mint nap. A túlélés nem csak azt jelenti amit Bear Grylls elénk tár, nem csak a természetben kerülhetünk ’túlélési’ helyzetbe. Minden nap szembesülünk olyan problémákkal, amit meg kell oldanunk, fel kell találnunk magunkat, mindezt úgy, hogy csak a környezetünkben lévő elemeket használhatjuk.
Egy csatornába esett kulcs kihalászása, egy beszorult bankkártya kipiszkálása a mindennapi túlélésünk részei. Adjunk eggyel több esélyt magunknak, legyen nálunk mindig paracord karkötő!